ételallergia

E fórumon feltett kérdéseket természetgyógyászok válaszolják meg.

ételallergia

HozzászólásSzerző: ialaszakire » 2011.02.27. 16:39

Ételallergiával kapcsolatban kérdezem, hogy lehetséges-e megszabadulni az évek óta fennálló ételallergiától? Nagyon nehéz a helyzet, mert édességre, fehérjére, fehérkenyérre, tehát gyakorlatilag majdnem mindenre kipirul az arcbőröm. Már többféle alternativ gyógymódot próbáltam, de sajnos nem jártam sikerrel. Előfordult, hogy a gép kimsem mutatta az allergiát arra az ételre, melyet pedig nrem fogyaszthatok, mert perceken belül kipirosodom tőle. : Erika
ialaszakire
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.02.27. 16:29

Re: ételallergia

HozzászólásSzerző: Szynergia » 2011.02.27. 21:28

Kedves Erika!
Nagyon sok minden okozhat ételallergiát, sőt ezek keresztallergiát is okoznak , ami azt jelenti, hogy számos étel elfogyasztása után olyan anyagok is problémát okoznak amik addig esetleg nem. Az IBR géppel , elég pontosan be lehet mérni, hogy mik ezek az alap élelmiszerek. 2003 óta használom a gépet és rengeteg allergiást mértem be azóta. Sokszor előfordult, hogy a beteg nem vette figyelembe egyes alapanyagoknál az érzékenységet és azokat nem hagyta ki az étkezéséből, majd esetleg hónapok múlva újból hozzám fordultak, hogy igazam volt. Ilyenkor kezdünk elölről mindent. Sokszor azt is megfigyeltem, hogy ez a folyamat változik. Én általában a kezébe nyomon a kedves kliensnek, a listáját amit bemértem és azt javaslom, hogy 6 hétig ne fogyassza azokat amik ártalmasak. Ahogy tisztul a szervezete , úgy egyre kevesebb olyan táplálék lesz ami bajt okoz. Így eljutunk egy idő után a főbűnösökhöz, amik addig az összes kereszt allergiát okozták. Emellett Gyógyteákat szoktam javasolni, amiben van : Apróbojtorján 2, Orbáncfű 1, citromfű 1/2, Katáng kóró 1, Ragadós Galaj 1. ebben az arányban 1 liter forrásban lévő vízhez 1-1 csipet a megadott mennyiségben. Kerülje a Kamillát. biztos vagyok benne, hogy sem a vékonybél nyálkahártyája nem működik jól , sem a nyirok rendszere, sem a mája és kérdéses a veséje is.Valószínű, hogy ezek a szervei alul működnek és nem választják ki rendesen a méreganyagokat vagy kevesebbet választanak ki mint amennyit kellene. Így aztán a szervezete próbál valahogy megszabadulni attól amitől normálisan nem tud , hiszen a bőr is egy kiválasztó szerv, rengeteg mérega. távozik a szervezetünkből az izzadás és a kipárologtatás során is.
Még egy tanács: ha eddig nem tette meg, mindenképpen rendeznie kell a székletét is.Ugyanis onnan is rengeteg mérega. szívódik vissza.

üdvözlettel:
Nóra a Szynergiából
Szynergia Természetgyógyász Központ
2000 Szentendre, Attila utca 14. Telefon: +36-20-564-6375
Avatar
Szynergia
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.02.15. 11:04
Tartózkodási hely: Szentendre


Vissza: Természetgyógyász válaszol

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron