Térd artrozis

E fórumon feltett kérdéseket természetgyógyászok válaszolják meg.

Térd artrozis

HozzászólásSzerző: Panni » 2011.02.07. 17:56

Drága Barátomnak nagyon fáj a jobb térde. Próbálta az IBR-System kezelést most 3. alkalommal sem javult.
A hagyományos reumatológiai kezelések sem voltak hatásosak.
Mit tegyünk?
Köszönöm válaszát! Panni
Panni
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.02.07. 11:24

Re: Térd artrozis

HozzászólásSzerző: Évi » 2011.02.09. 22:47

Kedves Panni!
Azt gondolom,hogy egy hosszú idő alatt kialakult állapotnak idő kell.Sok éve alkalmazom az IBR-terápiát különféle izületi panaszok esetén,ami mindig hatásosnak bizonyul,mivel sejtszinten hat.Csodálatos,hogy ez ma már lehetséges.De természetesen nem zárja ki a kiegészítő gyógymódokat,amik felgyorsíthatják és néha nélkülözhetetlenek a teljes gyógyuláshoz.Tűzoltásként alkalmazni szoktam a fül-akupresszúrát,ahol fájdalom csillapító és gyulladás csökkentő pontok mellett a térd keringését is fokozni kell,hogy gyorsabban regenerálódhasson.Ezek az akupresszúrás magocskák a fülben maradnak két IBR-kezelés között is,így folyamatos a pontok stimulálása.Remekül kiegészítik egymást az IBR-kezeléssel.Fontos a szervezet lúgosítása,az étrend némiképp megváltoztatása és az ásványi-sók beépülésének fokozása,megsegítése.Ezt általában Schüssler-sókkal végzem.A terápiának ennél a pontjánál (4-7 alkalom) már annyira lecsökken vagy legtöbb esetben megszűnik a fájdalom,hogy véleményem szerint ilyenkor érdemes rátérni a kiváltó,vagy gyökér-ok megszüntetésére,ami a vázrendszer egyensúlyának kibillenése.Ez lehet néhány alkalmas egyéni gyógytorna,vagy olyan más mozgásforma,ahol szintén a gyakorlatok betanulásáig egyénileg foglalkoznak az emberrel.A többi már kitartás kérdése,hogy azt a kevés időt magunkra szánjuk-e naponta.Természetesen ez csak ajánlott,de véleményem szerint nagyon fontos.Egy megváltozott helyes testtartás,más járást,más súlypontot fog eredményezni,ami megszünteti a helytelen terhelést,és az egész szervezetre jótékonyan hat.
Én ebben a témában így látom a gyógyulás útját,remélem nem vettem el a kedvét.Ami az IBR-System terápiát illeti,általában szükséges a 8-10 kezelés,állapottól függően.Úgy tapasztaltam,hogy a fájdalmak szűnése vagy megszünése és a térd mozgékonysága a 3.és 5.alkalom között szokott javulni,bár hozzáteszem,hogy mindig használom az egyénileg említett gyógymódokat.Ha bármiben tudok még tanácsot adni itt a fórumon vagy :06-70/554-39-39 telefonszámon.
Üdvözlettel,
Tóth Éva

Üdvözlettel:Tóth Éva
Avatar
Évi
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.01.27. 12:59
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Térd artrozis

HozzászólásSzerző: drmarkovics » 2011.03.14. 17:44

Kedves Panni!

A térdartrozis kimondásánál fontos lenne tudni hány éves a barátja, hiszen azért ez nem fordul elő minden életkorban.
Jó lenne ismerni a barátja egyéb más testi adottságait is.
Az IBR kezelés során nekem tapasztalatom, hogy - jól lehet körülírt terület kezelését végezzük- mégis az úgynevezett AC Spektrum kezeléseknek van nagyobb eredménye, s nem a mágnesnek.
Kiegészítésképpen gyógyteákat javasolok. Csalán és zsurló használatát. Mindkettő méregtelenít is, de egyúttal az izületek mozgó alkatrészeinek nedvesítésével nagyon lényeges szerepet tölt be az izületi betegségek kezelésében.Régi népi gyógyászati módszer, de ma is megállja a helyét, az étkezési zselatin használata.
A zselatint megfőzzük, majd amikor már nem forró az érintett területre felvisszük és száraz kötésbe helyezzük. Napjában 1-2 alkalommal lehet ismételni.
A teát úgy is használhatjuk, hogy csalán és zsurló 1-1 arányú keverékét használjuk, de lehet úgyis, hogy egyik nap csak csalánt, másik nap csak zsurlót iszunk.
6 hétnél tovább nem szabad alkalmazni, mert mindkét gyógynövénynek magas a kovasav tartalma és ez a veséknek nem jó.
A zsurlóról kevesen tudják, de van egy minimális aranytartalma is, ez a nemesfém pedig az izületi betegségek kezelésére használt gyógyszerek egyik hatóanyaga.
Ha van kérdése keressen.
Üdv.: drmarkovics.
Avatar
drmarkovics
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.01.27. 20:09

Re: Térd artrozis

HozzászólásSzerző: barabas » 2011.04.16. 22:37

!!! FIGYELEM EZT A VÁLASZT NEM VÉGZETT TERMÉSZETGYÓGYÁSZ ADTA!!!
A térdfájdalmakat nagyon gyorsan és hatásosan fájdalommentessé lehet tenni szomatika terápiával és izomkontrollos gyógytornával.

Már az első kezelés után a betegek 95 %-a fájdalommentes.
Nem csak térd problémákat kezelhetünk szomatikával hanem sok más mozgásszervi betegséget is.

Bővebb infó: http://szomatika.mlap.hu
http://izomkontroll.mlap.hu

Barabás Zsófia
szomatika-terapeuta
!!! FIGYELEM EZT A VÁLASZT NEM VÉGZETT TERMÉSZETGYÓGYÁSZ ADTA!!!
barabas
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.16. 22:18

Re: Térd artrozis

HozzászólásSzerző: Panni » 2011.07.19. 16:05

Köszönöm a bátorítást!
Örömmel jelentem, hogy a barátom térdfájása a 8. IBR-SYSTEM kezeléstől jelentősen javult és a 10. kezelés óta nyomtalanul eltűnt. Összesen 12 kezelést kapott, az 5. kezelésnél majdnem feladtuk, de kitartottunk és megérte. A kezeléseknek már több, mint két hónapja vége és a tünetek azóta sem jelentkeztek.
Tapasztalataink alapján az IBR-SYSTEM kezeléseket csak kitartó pácienseknek ajánlom.
Panni
Panni
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.02.07. 11:24

Re: Térd artrozis

HozzászólásSzerző: Dr Leitem Ágnes » 2011.07.20. 06:03

Kedves Panni!
Csodálkoznék, ha a 3. IBR kezelés után tünetmentes lenne a barátja. A térd rendkívül sérülékeny, nagy terhelésnek kitett ízület, mely minden különösebb megterhelés nélkül, akár egy rossz cipő viselésétől is megbetegedhet. Javaslom, hogy folytassa az IBR kezelést, miközben az életmód változtatást is kezdje el: -szénhidrátok (gabonafélék, cukros ételek, italok) elhagyása, - tejtermékek elhagyása, - szabaduljon meg a lerakódott húgysavtól ( éjszakára zúzott káposztalevél borogatás a térdre, naponta fél kg. zöldbab, óránként 3 dl tiszta víz elfogyasztása, stb..), lábbeli felülvizsgálata! Természetesen, még nem beszéltünk a méregtelenítésről, az akupunktúráról, a homeopátiás terápiáról, stb. Tehát, van teendő bőven! Ne legyen kedves Panni türelmetlen, hanem tegyenek meg mindent a gyógyulás érdekében!
Üdvözlettel, Dr Leitem Ágnes
Dr Leitem Ágnes
Naturport Egészségközpont
1065 Budapest, Bajcsy Zsilinszky út. 55. I./1.
06 20 9137065
www.naturport.eu
Avatar
Dr Leitem Ágnes
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.02.08. 17:19

Re: Térd artrozis

HozzászólásSzerző: H.Nadzsal » 2011.08.04. 16:44

Kedves Olvasó!
Érdekesnek találtam az előző leveleket e témában térd artrozis. Az eddigi tapasztalataim szerint a külső kezelések csak ideig órákig, illetve talán évekre is tünetmentessé tehetik a fájó testrészeket, azonban gondolt-e már valaki arra, hogy a fájdalom csak egy jelzés a sok egyéb ingerületek közül, amely már végső esetben jelenik meg. A problémákat hamarabb lehet orvosolni, vagy kiküszöbölni abban az esetben, ha megmérjük a testben felhalmozódott vagy kiürült ásványok, nyomelemek, esetleg nehézfémek mennyiségét. A szám szerinti (atomi) meghatározásra érdemes oda figyelni más esetekben is. Az eddigi munkám során amely, most már közel 30 év, arra a következtetésre jutottam, hogy a sejtekben lévő alakos elemek mennyisége és egymáshoz való viszonya az érzelmi háttér és a napi bevitt víz fogyasztás mennyisége meghatározza a betegségek kialakulását, de ezeket az összefüggéseket mérni sokáig csak szubjektív módon lehetett biorezonancia vagy más egyéb hasonló eszközökkel. Az objektív vizsgálat például a vér, vizelet, szövetek, haj és köröm vizsgálatait nem hasonlították össze más mutatókkal és ezért a probléma nem volt megoldva. A térd problémákat sok minden okozhatja. Az egyik hozzászóló azt emeli ki, hogy érdemes lenne megtudni hány éves a személy. Ez bizony fontos. Én a táplálkozást is kiemelném, hiszen amit beviszünk, abból tud a szervezet gazdálkodni. A túl adagolt tejtermékek vagy Ca bevitel is okozhat előre be nem látható problémákat. Várom további kérdéseit.
H. Nadzsal Ida
http://nadzsalida.eu
Időpontegyeztetés hajelemzéshez: +36(1)210-9042
Avatar
H.Nadzsal
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.07.12. 13:56


Vissza: Természetgyógyász válaszol

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron