Mekkora ereje van a gondolatnak?

Betegségek, tünetek kezelésével kapcsolatos kérdések és válaszok.

Mekkora ereje van a gondolatnak?

HozzászólásSzerző: Bull9004 » 2011.04.17. 16:50

Tisztelt doktorúr!

Amit most kérdezek még nem történt meg velem szerencsére, de érdekel az orvostudomány jelenlegi álláspontja erről.
Létezhet az, hogy egy relaxációs légzés technika idegessé teszi az embert :?: (Például, mert negatív emlékeket társít/társított hozzá.) Ismerőstől hallottam, hogy ő, amikor elkezdte szedni a Rexetin pánikellenes gyógyszert borzasztóan rosszul volt, majd állapota javult, és végül meggyógyult. De létezhet az, hogy egy gyógyszer hosszútávon (vagyis örökké) csupán azért okozzon rosszullétet, mert a beteg negatív élményeket fűz hozzá :?:
Úgy tudom hipnózist alkalmaznak az orvostudományban. Ezzel meg lehet szüntetni a rossz társításos reflexeket :?:

Válaszát már most nagyon szépen köszönöm.
Bull9004
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.17. 16:33

Re: Mekkora ereje van a gondolatnak?

HozzászólásSzerző: ANDIS » 2011.04.18. 09:25

A KÉRDÉSE NAGYON ÉRDEKES. RÖVID VÁLASZOM AZ LENNE, HOGY IGEN, ILYEN LEHETSÉGES, SŐT BIZONYOS ESETEKBEN SZINTE TÖRVÉNYSZERŰ, DE LEGALÁBBIS NAGYON GYAKORI. TEKINTETTEL AZONBAN ARRA, HOGY NEM AZ ÉN SZAKTERÜLETEM A KÉRDÉSSEL TÖRTÉNŐ MÉLYEBB ELEMZÉS, EZÉRT JAVASOLOM, HOGY FORDULJON EBBEN A TEKINTETBEN SZAKEMBERNEK SZÁMÍTÓ KOLLÉGÁHOZ.
MEGADOM EGY KINEZIOLÓGUS KOLLÉGANŐ EMAIL ELÉRHETŐSÉGÉT,Ő BIZTOSAN SZÍVESEN ÉS SZAKSZERŰEN FOG VÁLASZOLNI ÖNNEK.
OLÁH MARIANN :dolmatara22@gmail.com

ÜDVÖZLETTEL,
DR. MÁRFFY JUDIT
06/20-565-1950
Avatar
ANDIS
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.28. 18:30


Vissza: Orvos válaszol

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron