Szem

Betegségek, tünetek kezelésével kapcsolatos kérdések és válaszok.

Szem

HozzászólásSzerző: dave » 2011.04.05. 12:45

T.Dr nő!

Évek óta tartó gondom van a látásommal.
Régen olyan tüneteim voltak mintha dioptria romlás lett volna a szememmel. Amit megvizsgáltattam, 0,5-ös szemüveget írtak ki, de azt is mondták, hogy ilyen mértéknél nem érdemes szemüveget csináltatni. Később azonban csináltattam szemüveget, de nem segített a jelenlegi problémámon.
Volt néhány tünet, ami mostanra nagyjából rendbe jött.
Amikor egy szövegre nézek, az első sort még jól látom, de utána olyan mintha nem tudnék egy szóra, betűre rendesen rákoncentrálni, a szemem mintha a szó alá nézne. Az olvasási tempóm lelassult, mintha nem tudna a szemem folyamatosan haladni az olvasással.
Amikor olvasok olyan, mint amikor az ember bambul; nézem a szöveget, olvasom, (úgy is látok mint bambuláskor, mint amikor az ember nem tud fókuszálni), de nem fogom fel mit olvastam, és sajnos ez ellen nem tudok tenni, mintha automatikusan kikapcsolna az agyam.
Ha ránézek egy szövegre nem látom tisztán a dolgokat, ránézek egy betűre és abban a pillanatban, mintha már nem oda néznék, és érdekes módon az a,e,é,o,stb betűket, nem látom rendesen, míg a t,l,k... jobban látom.
Néhány éve ez annyival rosszabb volt, hogy egy betűre rá sem tudtam koncentrálni, nem tudtam ráösszpontosítani.
Mostanában van, hogy olvasáskor mást olvasok mint ami oda van írva, néha felcserélek betűket, olyan mint a diszlekszia.
Az a rossz még, hogy nem könnyű elmondani pontosan a tüneteket.
Elküldtek szemészetre, nem találtak semmit, a dioptria romláson kívül.
Voltam EEG-n ott a jobb szememmel sokszor nem láttam rendesen a kockát amire figyelni kellett; azt mondták minden rendben
Voltam hőtérképes vizsgálaton, ott azt mondták, hogy a jobb szemem idegileg károsodott.
Azóta próbálom a jobb szememet erősíteni, hogy a balt letakarom olvasáshoz.
Ekkor az tűnt fel, hogy sokkal jobban látok, ha az egyik szemem becsukom, külön-külön jó, de együtt már rossz.
Ma azt vettem észre, hogy a bal szemem becsuktam az olvasáshoz és le is takartam a kezemmel; úgy jó volt nagyjából a jobb szememmel olvasni. A bal szemem továbbra is letakarva hagytam, csak a kezem alatt kinyitottam a szemem, és ekkor érdekes módon a jobb szememmel ismét rosszabbul láttam.
Sajnos az orvosok (Honvéd kórházban) nem vettek komolyan, amikor mondtam a tüneteket az egyik orvosnak ő csak nagyokat mosolygott a dolgon és nem foglalkozott velem tovább.
Kérem ha tud valamit segíteni azt nagyon megköszönném.
Ez a gondom teljesen tönkreteszi az életemet.
dave
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.05. 12:11

Re: Szem

HozzászólásSzerző: Mocsonoky » 2011.04.18. 12:27

Ez a szem tünet valóban elég szokatlan .A háttérben környezeti toxinok, eletrostressz, vagy más eletromágneses terhelés ( pl. geopátia) állhat. Nem írta ,de máj-epe ,esetleg fogazati zavaró mező is lehet az okok között. Részletes ilyen tárgyú vizsgálatot találok indokoltnak , és utána az ennek megfelelő trápiát.
Üdvözlettel Dr.Mocsonoky Zsuzsa
Avatar
Mocsonoky
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.02.08. 21:36

Re: Szem

HozzászólásSzerző: simonati » 2011.05.14. 09:37

Üdvözlöm Dr nő!
Szeretnék érdeklődni,hogy a szemembe idegen test került,egy hétfői nap során,de csak csütörtökön fordultam vele orvoshoz,aki el is távolította belőle,de másnap szintén hozzá kellet nyúlni mert még volt benne szennyeződés.
Amikor bekerültem már nem láttam tisztán vele,most hogy eltelt egy hét és szem cseppezem még mindig homályos a látásom.Sajnos majdnem a közép pontban volt a tárgy(kicsivel lejjebb) és ezért szeretném megkérdezni öntől hogy fog a látásom javulni,mivel eltelt pár nap hogy orvoshoz fordultam vele,vagy marad a látásromlásom.
Válaszát előre is köszönöm!
simonati
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.05.14. 09:26

Re: Szem

HozzászólásSzerző: Dr Leitem Ágnes » 2011.05.17. 18:56

Kedves Kérdező!
A szem sérülések utáni gyógyulásánál perdöntő, hogy milyen anyag okozta a sérülést (fémszilánk-vágott sérülés, fa-roncsoló sérülés, savak, lúgok, stb.), a szem melyik részén történt a behatolás, milyen mélyen, történt e közben fertőzés? Ebből is látható, hogy nagyon sok tényező befolyásolja a gyógyulást, és a beteg részéről is vannak olyan, befolyásolhatatlan tulajdonságok, mint például a keloiddal (kötőszövet felszaporodással) gyógyulás. Bízzon a gyógyulásban, mert lehet, hogy csak hetek múlva lesz érezhető a változás. Üdvözlettel, Dr Leitem Ágnes
Dr Leitem Ágnes
Naturport Egészségközpont
1065 Budapest, Bajcsy Zsilinszky út. 55. I./1.
06 20 9137065
www.naturport.eu
Avatar
Dr Leitem Ágnes
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.02.08. 17:19

Re: Szem

HozzászólásSzerző: Szynergia » 2011.05.21. 11:23

Gyors segítségként meg kellene próbálni az Occuloheel Homeopátiás szem cseppet vagy az Euphrasiát ,naponta többször átmosni vele a szemet. Ha sérült a szem - esetleg megkarcolta az idegentest- akkor én még az Arnika Montánát is beszedném, CH 15 ös higításban, napi 2x.
Üdvözlettel:
Nóra a Szynergiából
Szynergia Természetgyógyász Központ
2000 Szentendre, Attila utca 14. Telefon: +36-20-564-6375
Avatar
Szynergia
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.02.15. 11:04
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Szem

HozzászólásSzerző: Szynergia » 2011.05.21. 11:33

Kedves Dave!
Meg kellene próbálnia nagy adagban alkalmazni a Carotenoidok és a Flavonoidok fogyasztását, + Lutein és Fekete Áfonya kapszulát is. Idegkárosodás esetén az E vitamin is szükséges nagy dózisban.
Üdvözlettel:
Nóra a Szynergiából
Szynergia Természetgyógyász Központ
2000 Szentendre, Attila utca 14. Telefon: +36-20-564-6375
Avatar
Szynergia
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.02.15. 11:04
Tartózkodási hely: Szentendre


Vissza: Orvos válaszol

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron