aludtej

Betegségek, tünetek kezelésével kapcsolatos kérdések és válaszok.

aludtej

HozzászólásSzerző: megyerimarika » 2011.04.03. 08:38

Jelenleg prediabeteszes állapotban vagyok, így a cukorbeteg diétát kell tartanom. Még nem sok mindent tudok, mert csak pár napja derült ki.
Mivel falun élek, itt van friss házitej, amit nagyon szeretek, de aludtejként szoktam enni. Sokat segít az emésztésemben.
Viszont nem tudom kiszámolni a szénhidráttartalmát.
A tejfölt mindíg leszedem róla, mert kb. 15 kg felesleg van rajtam. (51 éves vagyok)

Kérdésem, ehetek-e minden nap 2,5 dl házi aludtejet, vagy teljesen mondjak le róla ? Egyébként nem iszom tejet.

Nekem ez fontos kérdés, mert mint említettem az emésztésemet nagyon rendben tartja. Egyébként semmilyen betegségben nem szenvedek ezen kívül.

Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel: Megyeriné Marika
megyerimarika
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.03. 08:26

Re: aludtej

HozzászólásSzerző: ANDIS » 2011.04.04. 14:47

100gr joghurt szénhidrát tartalma kb. 4 gr. Ennek alapján ki tudja számolni, hogy az Önnek tartandó diétába mennyi szénhidráttartalmat számíthat bele, amit aludttej formájában akar elfogyasztani. Egyszerű számítással 250ml ( azaz gramm) házi aludttej szénhidrát tartalma 10 gr.
Tisztelettel
dr. Márffy Judit orvos -természetgyógyász
06/20-565-1950
Avatar
ANDIS
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.28. 18:30

Re: aludtej

HozzászólásSzerző: S.Zsuzsanna » 2011.04.04. 23:09

Kedves Beteg

Én lebeszélném minden tejfehérje és cukor, méz, édesítőszer, finomliszt alapú étel fogyasztásáról. A tejfehérje a cukorbetegség fő kiváltó tényezője.

Egyébként máj működési zavarra, a szervezet elsavasodására is utal. Ha szeretné komolyan helyre állítani cukrát, hosszútávon megőrizni az egészségét,

ma már erre jó módszerek vannak. Ha gondolja keressen meg.

Üdvözlettel dr Salamon Zsuzsanna

06-209-434-114
Avatar
S.Zsuzsanna
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.02.23. 14:12


Vissza: Orvos válaszol

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron