Fibroadenóma

Betegségek, tünetek kezelésével kapcsolatos kérdések és válaszok.

Fibroadenóma

HozzászólásSzerző: Iwry » 2012.02.03. 22:28

Tisztelt Doktor Nő/Úr!
22 éves vagyok, 2 éve csomó van a mellemben. A UH-vizsgálatok során kiderült hogy fibroadenóma vagy fibrociszta lehet, de az előbbit tartják valószínűbbnek.
Sajnos elég gyakran voltak és sajnos még vannak is fájdalmaim a "beteg" mellemben és most már egyre gyakrabban fáj a másik "egészséges" is.
Mérete jelenleg 7-9 mm között mozog ezért az orvosom nem javasolja a műtétet, illetve fiatalkorom miatt sem mammográfiás vizsgálatra beutalást, sem pedig gyógyszert nem ad. Vény nélküli fájdalomcsillapítókat javasolt, a Rubophentől a Donalginig nagyon sokfélét kipróbáltam, de egyik se vette ki fájdalmaimat, úgyhogy ilyesmivel már nem is próbálkozok, feladtam (+ epilepsziás - komplikált lázgörcsös - vagyok így sok gyógyszer alapba nem javasolt).
Egy ideig Premens tablettát szedtem, kicsit javult a helyzet mind intenzitás, mind pedig gyakoriság-ügyileg, de a menstruációim sokkal fájdalmasabbak lettek. Meleg (pl. melegítőpárna vagy egy kád melegvíz) hatására időnként sokszor enyhül a fájdalmam, de ettől az onkológusok "eltiltottak", hideg/langyos vizes borogatást javasoltak, amitől még rosszabb az egész.
Tudna valamit javasolni? IBR-kezelés segíthet rajtam valamit? Megőrülök a fájdalomtól néha.
Köszönettel: Iwry.
Iwry
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.02.03. 22:00

Re: Fibroadenóma

HozzászólásSzerző: Dr Leitem Ágnes » 2012.02.13. 10:24

Kedves Fibroadenómás Kérdező!
Hosszasan lehetne taglalni a betegségének kialakulását és annak okát. Ami az ön szempontjából lényeges, hogy szeretne megszabadulni fájdalmaitól, ami a keletkezett szövettöbblet által keltett nyomási tünet, ezért nem hatásosak a fájdalom csillapítók. A gyógyulás elérésére, két lehetőséget tudok önnek ajánlani: változtasson táplálkozásán, hagyja el a tej és tejtermékeket és a gabonaféléket, járjon el IBR System kezelésre. A fájdalmai a diéta hatására is módosulnak, csökkennek, de ennek várható ideje 6 héttől, 3 hónap. Az IBR kezelés hatékonyságáról sokkal előbb meggyőződhet. Üdvözlettel, Dr Leitem Ágnes
Dr Leitem Ágnes
Naturport Egészségközpont
1065 Budapest, Bajcsy Zsilinszky út. 55. I./1.
06 20 9137065
www.naturport.eu
Avatar
Dr Leitem Ágnes
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.02.08. 17:19


Vissza: Orvos válaszol

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron